+420 533 312 793

Férové online záhradníctvi již od roku 2001!   

TomTato®, roubovaná r., K17

Dodávané bal.: roubovaná r., K17

Dodávame od: 24.5.2020

Kód tovaru: 580780

Váháte nad pěstováním rajčat nebo brambor? Pěstujte obojí a dokonce na jedné rostlině. Opravdu!Ideální rostlina na balkon, terasu i na záhon v užitkové části zahrady!Jak pečovat o své TomTato®?Naštěstí, kultivace rostli... Číst více
Cena zboží:

Běžná cena: 399,00 Kč

Special Price 359,10 KčDetaily

Váháte nad pěstováním rajčat nebo brambor? Pěstujte obojí a dokonce na jedné rostlině. Opravdu!

Ideální rostlina na balkon, terasu i na záhon v užitkové části zahrady!

Jak pečovat o své TomTato®?

Naštěstí, kultivace rostliny TomTato® není žádná věda. Pěstujte ho jako normální rostlinu. Pokud chcete přece jen posunout jeho pěstování na vyšší úroveň, odstraňujte boční výhonky a pomozte včeličkám při opylování.

Kdy a jak sklízet úrodu z TomTato®?

Rajčata obíráte tehdy, když se vybarví oranžově až červeně. Rostlinu je třeba zalévat opatrně. Příliš mnoho vody způsobuje praskání plodů. Rajčata se sklízejí postupně, jak dozrávají od července až do října. Pro podporu zrání zelených plodů je důležitý pravidelný sběr dozrálých červených rajčat. Pokud pěstujete TomTato® v květináči, můžete rostlinu na podzim přemístit do chladné místnosti a prodloužit tak sběr rajčat. Poté, co rostlina ukončí vegetační období tomatové části, seřízněte ji a připravte se na sběr brambor z půdy. Pokud se na rostlině v tomto období objeví houbová choroba, seřízněte ji úplně při zemi a zbavte se listové části. Brambory ponechte ještě dva týdny v zemi před jejich vybíráním.
Pokud pěstujete TomTato® venku, oberte všechny zelené plody ještě před prvními mrazy a nechte si je dozrát na okně při pokojové teplotě. Seřízněte nadzemní část rostliny u země, počkejte 10 dní a pak můžete brambory vybrat z půdy.

Důležité upozornění: Přesto, že část rostlin ze skupiny lilkovitých, mezi které patří rajčata i brambory, vytvářejí jedovaté plody, plody TomTato® jsou zcela bezpečné a jsou certifikovány, že neobsahují žádné škodlivé glykoalkaloidy.

Hnojit můžete postřikem na list, bio přípravky nebo ekologickými hnojivy.

Další informace

Cena 399,00 Kč

Zákaznické recenze

Zaujímavý pestovateľský pokus Recenze od Branko
Kvalita
Hodnota
Cena
Zaujímavý pestovateľký hybrid - zatiaľ čo oberáte paradajky, ste zvedavý na budúcu odrodu zemiakov - paradajky sú chutné, avšak menší výnos v porovnaní s klasickými cherry paradajkami. Zemiaky - tie som mal "na parádu". Jedna rastlina nezvláda vyprodukovať dve plodiny v top kvalite. Ale stojí to za pokus! (Odeslané 27.1.2017)

Napište vlastní recenzi

Recenzujete: TomTato®, roubovaná r., K17

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Kvalita
Hodnota
Cena

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').