+420 730 235 493

Mykorhizní houby SYMBIVIT ® 150 g

Dodávané bal.: bal. 150 g

Při objednání dnes dodáváme od: 27.5.2024

Kód tovaru: 416960

Přípravek SYMBIVIT® je založený na využití skvělých vlastností mykorhizních hub. Jedná se o granulovaný přípravek, který má snadné použití a Vaše rostliny z něj budou moci čerpat to nejlepší pro jejich krásný růst a odolnost. Mykorhizní houby obsažené v Symbivitu se napojí na kořeny Vašich rostli... Číst více
Cena: 163,90 Kč

Napište první recenzi tohoto produktuPřípravek SYMBIVIT® je založený na využití skvělých vlastností mykorhizních hub. Jedná se o granulovaný přípravek, který má snadné použití a Vaše rostliny z něj budou moci čerpat to nejlepší pro jejich krásný růst a odolnost. Mykorhizní houby obsažené v Symbivitu se napojí na kořeny Vašich rostlin a budou růst, čerpat živiny z půdy a podporovat rostlinu po celý její život.

Účinek SYMBIVITU

zlepšení výživy, růstu a zdravotního stavu rostlin
lepší tvorba květů a plodů, větší výnos
výrazně snížená potřeba zálivky a hnojení
zvýšení odolnosti rostlin vůči stresu (sucho, přesazení, aj.)
vhodné i pro použití rostlin pěstovaných ve svahu (vliv na zpevnění půdy)

Vhodný pro

kvetoucí rostliny a většinu pokojových rostlin (růže, bramboříky, balkónové a truhlíkové květiny jako pelargónie, petúnie, muškáty, verbeny, apod.)
popínavé rostliny, okrasné traviny
většinu okrasných jehličnanů (túje, tis, jalovec, cypřiš, apod.)
některé okrasné stromy a keře (javor, jasan, jeřáb, apod.)
zeleninu (rajčata, okurky, cibule, pórek, česnek, apod.)
ovoce (jahodníky, maliníky, rybíz, jabloně, apod.)
ošetření trávníků při jejich zakládání a údržbě

Nevhodný pro

Pro jehličnany, např. borovici, smrk, jedli aj. a některé listnaté dřeviny (buk, dub, bříza aj.) použijte přípravek ECTOVIT®. Pro vřesovcovité rostliny (vřesy, azalky, borůvky, rododendrony aj.) použijte přípravek RHODOVIT®.
Aplikace a dávkování

Při použití na záhonech nasypte přípravek na dno výsadbové jamky tak, aby se vytvořila souvislá vrstva (1 cm) a vysaďte rostlinu. Při použití v květináčích je dávka 1 polévková lžíce na každý 1 litr objemu květináče. Přípravkem není možné rostlinu předávkovat. Přípravek je možné aplikovat plošně ve vrstvě cca 3 cm pod semena před samotným výsevem (150g/m2). Nejprve aplikujte přípravek, poté překryjte plochu vrstvou zeminy a vysejte semena.
Dávkování suchá aplikace
Objem kořenového balu Dávka na rostlinu Balení 750 g
vystačí na
do 1 l (např. muškát) 15 g (1 polévková lžíce) 50 rostlin
3 l (např. růže) 45 g (3 polévkové lžíce) 16 rostlin
5 l (např. mladá túje) 75 g (5 polévkových lžic) 10 rostlin
10 l (např. magnolie) 120 g (8 polévkových lžic) 6 rostlin
Složení

Expandovaný jíl, zeolit, reprodukční částice 5 druhů mykorhizních hub ve fromě spor a částí kolonizovaných kořenů rostlin, přírodní složky podporující vývoj mykorhizné symbiózy (přírodní humáty, výtažky z mořských řas, mleté horniny, keratin) a práškový, biologicky rozložitelný polyakrylamidový gel.

Obsah rizikových látek splňuje zákonem stanovené normy v ČR.
Doplňující informace a upozornění

Pro správné fungování přípravku je nezbytné, aby došlo k jeho přímému kontaktu s kořeny rostlin. Vyvarujte se použití systemických fungicidů v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci přípravku. Účinky přípravku SYMBIVIT mohou být sníženy nadměrným používáním chemických hnojiv (nesmí dojít k předávkování rostliny). Přípravek lze pro optimální výsledek kombinovat s přírodním hnojivem CONAVIT. Přípravek skladujte na chladném a suchém místě. Přípravek je použitelný 2 roky od data výroby při správném uskladnění. Namáčecí směs musí být použita v den přípravy. Přípravek obsahuje přirozeně se vyskytující houby a není toxický ani jinak škodlivý pro životní prostředí. Neobsahuje geneticky upravené organismy a nezanechává toxické zbytky v půdě.
Suchá aplikace při sázení Suchá aplikace při sázení
Suchá aplikace plošná Suchá aplikace plošná
Suchá aplikace k již vsazené rostlině Suchá aplikace k již vsazené rostlině
Cena 163,90 Kč

Napište vlastní recenzi

Recenzujete: Mykorhizní houby SYMBIVIT ® 150 g

Jak hodnotíte tento produkt? *

  * ** *** **** *****
Kvalita
Cena