+420 730 235 493

PROČ JE RECYKLOVANÝ PLAST NEJLEPŠÍ VOLBOU PRO EXPEDOVÁNÍ ROSTLIN?

 

V současnosti se většina firem snaží vyrábět, balit a pracovat ekologičtěji. Stejně přemýšlíme i my. Proto se neustále zamýšlíme, jak pro vás zajistit kvalitní rostlinný materiál a zároveň ho expedovat bez poškození. Ze všech balicích materiálů je plast momentálně ten nejvhodnější. Není však plast jako plast. Křehké rostliny, které expedujeme, jsou vloženy do plastového obalu vyrobeného ze 100% recyklovaného PET. Odolnější rostliny jsou v krabici zabalené do papíru a upevněny proti možnému pohybu a poškození.

Náš dodavatel plastových obalů, si klade za cíl učinit ze světa zelenější místo. Plastové obaly, které vyrábějí, umožňují dokonalé zabalení a bezpečnou přepravu rostlin. Mají minimální vliv na životní prostředí neboť jsou:

Energeticky úsporné

Snadno se dají tvarovat do jakéhokoli požadovaného tvaru s velmi malou spotřebou energie.

Pevné

Jsou pevné a odolné a mají vynikající absorpční vlastnosti. To poskytuje rostlinám optimální ochranu během přepravy.

Lehké

Nižší hmotnost umožňuje nižší náklady na dopravu a snižuje zatížení životního prostředí.

Průsvitné

Vzhledem k průhlednosti, rostliny dostávají světlo co nejdéle během balení.

Voděodolné

Obal je odolný vůči vlhkosti a to vytváří ideální mikroklima v obalu, takže koncoví uživatelé dostanou rostliny, které jsou ve špičkovém stavu.

Recyklovatelné

Tak jako jsou tyto obaly vyrobeny ze 100% recyklovaného PET odpadu, tak je i po vybalení rostlin lze odložit do žlutého kontejneru a posunout je tak znovu na další recyklaci a vytvoření nového obalu či jiného výrobku. Použité obaly nám zákazníci mohou kdykoliv vrátit a my je s radostí opláchneme a znovu použijeme na expedici.

Kompostovatelné

Testují se už i 100% kompostovatelné obaly ale jejich využití má zatím ještě své limity.Pokud však zadáte do vyhledávače Google "plast" výsledkem vyhledávání budou enviromentální

problémy a to oprávněně. Není však plast jako plast. Problémy jsou skutečně obrovské a zaslouží si pozornost. V současnosti se však již společnost zajímá o dopad a hledá řešení.


Základní myšlenkou Voges Packaging, kterou podporuje i zásilková služby Rostlinky.cz je:

- Používat co nejméně plastů, pokud je to možné

- Znovu používat plasty

- Recyklovat - sbírat plastový odpad a nabízet jej k dalšímu zpracování

- Motivovat - motivují nás a i my motivujeme našich zákazníků k recyklaci

Pokud tedy plast, tak recyklovaný!
Další užitečné informace o nás

O nás - Rostlinky.cz Neexistující rostliny u nás nekoupíte Hledáte rostlinu? Pomáhame druhým Jak objednávat To nejžádanější z katalogu Termín zadání objednávky 3D plánování zahrady Doručení a platba