+420 730 235 493

Mykorhizní houby PLANTASORB ® 20 kg

Dodávané bal.: bal. 20 kg

Při objednání dnes dodáváme od: 1.5.2024

Kód tovaru: 417003

PLANTASORB® je přípravek pro udržování vody v půdě a její uvolnění pro potřeby rostlin. Pomáhá rostlinám přežívat období sucha. Naopak v případě nadbytku vody v půdě je přípravek PLANTASORB® schopen tuto vodu zadržet a následně ji poskytnout rostlině, když okolní půda vyschne. To je dáno vysokou ... Číst více
Cena: 3 199,00 Kč

Napište první recenzi tohoto produktuPLANTASORB® je přípravek pro udržování vody v půdě a její uvolnění pro potřeby rostlin. Pomáhá rostlinám přežívat období sucha. Naopak v případě nadbytku vody v půdě je přípravek PLANTASORB® schopen tuto vodu zadržet a následně ji poskytnout rostlině, když okolní půda vyschne. To je dáno vysokou zadržovací schopností složek obsažených v přípravku PLANTASORB®. Obsahuje speciální gel, který je hlavní složkou a pomocníkem při dodávání vody rostlinám i za ztížených podmínek. Pozitivní efekt je založen především na schopnosti přijímat mnohonásobně větší množství vody, než je objem gelu a postupně pak tuto vodu uvolňovat zpět do půdy. V půdě je zachována schopnost gelu absorbovat a znovu uvolňovat vodu po celou dobu životnosti gelu (až 5 let).

Účínek PLANTASORBu

zlepšení růstu a vitality rostlin
vysoká odolnost proti stresu z nedostatku vody
úspora vody při zalévání zvyšuje přežití sadby a následný růst
pomáhá udržovat živiny v půdě
zlepšuje provzdušnění půdy a substrátů


Vhodný pro

pro všechny rostliny

Aplikace a dávkování

Největší účinek má PLANTASORB® v kombinaci s mykorhizními přípravky SYMBIVIT®, ECTOVIT® nebo RHODOVIT®. Mykorhizní houby z něj účinně získávají uložené živiny a poskytují je rostlině. Nasypte do výsadbové jamky tak, aby vrstva přípravku pokryla dno, promíchejte se sazebním substrátem a vysaďte rostlinu.

Při plošné aplikaci zapravte PLANTASORB® přibližně 10 cm pod povrch v dávce 500 g/m2. Také lze smíchat se substrátem v dávce 100 g na 10 litrů substrátu.
Složení

rašelina, sapropel (geologický sedimentú, piliny, bentonit, zeolit, biologicky rozložitelný granulovaný polyakrylamid.
Dávkování aplikace při výsadbě
Objem kontejneru Dávka na rostlinu Balení 750 g
vystačí na
do 1 l (20-30 cm) 20 g 38 rostlin
3 l (30-40 cm) 60 g 13 rostlin
5 l (40-60 cm) 100 g 8 rostlin
10 l (nad 60 cm) 200 g 4 rostlin
Doplňující informace a upozornění

Přípravek obsahuje přírodní složky a není toxický ani jinak škodlivý pro životní prostředí. Neobsahuje geneticky upravené organismy.
Cena 3 199,00 Kč

Napište vlastní recenzi

Recenzujete: Mykorhizní houby PLANTASORB ® 20 kg

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Kvalita
Hodnota
Cena