+420 533 312 793

Férové online záhradníctvi již od roku 2001!   

Termín zadání objednávky

Termín zadání objednávky je asi nejdůležitější faktor při zařazení objednávky do expedice. Těší nás, pokud se pěstitelé rozhodnou zadat svou objednávku dostatečně včas před začátkem sezóny resp. před vhodným termínem výsadby objednávaných rostlin. Opravdu nemusíte trnout, že Vám rostliny pošleme hned, když si je objednáte, bez zohlednění termínu, kdy se mají sázet, a Vy nebudete vědět, co s nimi.
 
Objednávka v systémuV únoru a až do poloviny března se dodávají pouze semena a to přednostně takové, které třeba opravdu hned vysazovat, abyste si mohli vypěstovat sazenice. Pokud má někdo objednané semena letniček, které se vysévají až později a přímo na záhon, úplně v pohodě mohou být dodány v druhé polovině března s cibulovinami nebo od konce března s jakýmikoliv vnějšími rostlinami, nebo i rostlinami do truhlíků zasílanými standardně od poloviny dubna.
 
Pokud však na základě aktuálního počasí koncem března přistoupíme k postupné expedici objednávek, budou to právě objednávky z ledna či února, které budou expedovány nejdříve. Netvrdíme, že se nemůže stát, že objednávku zadanou např. 20.3. vyřídíme během pár dní, a opravdu jsou takoví šťastlivci, ale stane se tak pouze v případě, že v daném období se posunuly do expedice všechny kompletní objednávky přijaté před daným datem a zbylých přibližně 10000 dříve zadaných objednávek bude čekat minimálně na jednu rostlinu nebo i jedno balení cibulí květin, které se budou z objektivních důvodů dodávat až později.
 
Stejná logika platí i při objednávkách balkónových rostlin zadaných začátkem dubna, kdy se standardně začíná s expedicí balkónových rostlin. Takové objednávky jsou vyřizovány až tehdy, když všechny dříve přijaté objednávky se zbožím na skladě jsou již posunuty do expedice, nebo ještě na nějakou položku čekají.
 
Přibližně do konce dubna bývají kompletně vybaveny všechny objednávky venkovních rostlin a cibulovin přijatých do první dekády dubna. Nejpozději do poloviny května jsou vybaveny všechny objednávky kombinované i s rostlinami do truhlíků, které jsou pro aktuální sezónu přijímány vždy již od začátku ledna. Ten, kdo si chce rezervovat zdravé rostliny z opravdu jedinečně širokého sortimentu, a chce mít jistotu dodání všech druhů hned na začátku jejich expedice a v nejlepším možném termínu objednává si na jaře alespoň 6 týdnů před plánovaným termínem začátku výsadby. Pokud již termín výsadby jednotlivých druhů rostlinného materiálu nastal, určitě je objednatelný disponibilní sortiment podstatně užší.
 
Během horkých letních dnů od konce června do konce srpna vyřizujeme objednávky pouze formou osobního odběru u nás, aby během přepravy nemohlo dojít k poškození rostlin, a aby si i naši baliči mohli odpočinout. Už tehdy se však začínají přijímat objednávky podzimních cibulovin, i okrasných či užitkových rostlin pro podzimní výsadbu.
 
I objednávky ovocných či okrasných rostlin pro podzimní sezónu netřeba nechat na poslední chvíli. Uvědomělí pěstitelé tak učiní již koncem letních prázdnin, tedy též alespoň 4 týdny před začátkem hlavního období výsadby rostlin na podzim.
 
Když to tak shrneme, vnější kontejnerované rostliny se vysazují v podstatě kdykoliv od konce března do konce listopadu, prostokořenné v závislosti na počasí od poloviny března do konce dubna a od poloviny října do konce října. Takové rostliny, které je třeba chránit před chladem během přepravy i při výsadbě na balkoně se na jaře dodávají sice od druhé dekády dubna, ale objednávky na ně se přijímají opravdu už od ledna. A objednávky se vyřizují v došlém pořadí.
 
Pokud se komukoliv nezamlouvá, že během hlavní sezóny nedostane s největší pravděpodobností objednané zboží ze dne na den, ale že u nás vždy dostane kvalitní rostliny s garantovaným uchycením a následným normálním růstem za nejlepší cenu a samozřejmě ve vhodné době na výsadbu, pravděpodobně pochopí naše priority pomocí následujícího grafu (i když je to ve slovenštině).
 
 Dobré vs. rychlé vs. levné
 
 

Další užitečné informace o nás:

Kdo jsme - naše služby, zdroje našich novinek, naši zákazníci vysadili

Neexistující rostliny u nás nekoupíte - i když je někdy omylem dodáme. Cílené zavádění pěstitelů konkurencí vs. neúmyslný lidský omyl naší expedice.

Hledáte rostlinu - různé způsoby vyhledávání té správné rostliny, kterou chcete pěstovat. Vyřizování objednávek se věnují kapitoly - Dodání najednou, Počasí, Termín zadání objednávky, Informace o jednotlivých krocích při vyřizování objednávky resp. o možnosti doplnit svou objednávku

Tipy pro pěstitele - bezplatné informace z oblasti, která Vás zájímá přímo na Váš email. Výběr článků z blogové sekce spolu s doporučeními na oblíbené rostliny

Jak objednávat - základní manuál pro správné zadání objednávky v našem eshopu. Proč se vyplatí registrovat a postup zadání objednávky krok po kroku.

3D plánování zahrady - návrh části nebo kompletní zahrady.

Poštovné - poplatky za doručení a formu úhrady

Vysvětlivky zkratek použitých při rostlinách v eshopu

Balení rostlin - Proč je recyklovaný plast nejlepší volbou pro expedování rostlin