+420 730 235 493

Termín zadání objednávky vs. Kdy dostanu zásilku

Termín zadání objednávky je asi nejdůležitější faktor při zařazení objednávky do expedice. Těší nás, pokud se pěstitelé rozhodnou zadat svou objednávku dostatečně včas před začátkem sezóny resp. před vhodným termínem výsadby objednávaných rostlin. Opravdu nemusíte trnout, že Vám rostliny pošleme hned, když si je objednáte, bez zohlednění termínu, kdy se mají sázet, a Vy nebudete vědět, co s nimi.
 
Objednávka v systému

JARNÍ SEZÓNA

Od konce ledna až do začátku března se dodávají pouze semena a přednostně takové, které je třeba opravdu hned vysazovat, abyste si mohli vypěstovat sazenice. Pokud má někdo objednané semena letniček, které se vysévají až později a přímo na záhon, úplně v pohodě mohou být dodány v druhé polovině března s cibulovinami, vnějšími rostlinami, které se po zimě začnou viditelně probouzet, a tedy víme garantovat jejich životaschopnost, nebo i sadbovačmi balkónových rostlin, pokud během přepravy v noci nemrzne, nebo i rostlinami do truhlíkůa v květináčích K7 nebo K9, s jejichž zasíláním začínáme standardně podle počasí zhruba po 10. dubnu.

Pokud však na základě aktuálního počasí od poloviny března přistoupíme k postupné hromadné expedici objednávek, budou to právě objednávky z ledna či února, které budou expedovány nejdříve. Netvrdíme, že se nemůže stát, že objednávku zadanou např. 20.3. vyřídíme během pár dní, a opravdu jsou takoví šťastlivci, ale stane se tak pouze v případě, že v daném období se posunuly do expedice všechny kompletní objednávky přijaté před daným datem a zbývajících přibližně 10000 dříve zadaných objednávek bude čekat minimálně jednu rostlinu nebo i jedno balení cibulí květin, které se budou z objektivních důvodů dodávat až později.

Stejná logika platí i při objednávkách balkónových rostlin zadaných začátkem dubna, kdy se standardně začíná s expedicí balkónových rostlin. Takové objednávky jsou vyřizovány až tehdy, když všechny dříve přijaté objednávky se zbožím na skladě jsou již posunuté do expedice, nebo ještě na nějakou položku čekají. A je přirozené, že všechny objednávky s balkónovými rostlinami, které byly přijaty během tří měsíců, není objektivně možné kvalitně zabalit a vyexpedovat během jednoho týdne;-)

Přibližně do konce dubna bývají kompletně vybaveny všechny objednávky venkovních rostlin a cibulovin přijatých do první dekády dubna.

Nejpozději do poloviny května jsou vybaveny všechny objednávky kombinované is rostlinami do Hranta, které jsou pro aktuální sezónu přijímány vždy už od začátku ledna. Ten, kdo si chce rezervovat zdravé rostliny z opravdu jedinečně širokého sortimentu, a chce mít jistotu dodání všech druhů hned na počátku jejich expedice a v nejlepším možném termínu objednává si na jaře alespoň 5-6 týdnů před plánovaným termínem začátku výsadby. Pokud již termín výsadby jednotlivých druhů rostlinného materiálu nastal, určitě je objednatelný disponibilní sortiment podstatně užší.

Sadbovače rostlin do truhlíků dodané v obalu

Po 20-25. květnu je zpravidla největší jarní nával objednávek vybavený a prechádzme až do konce jarní části sezóny na průběžné vyřizování objednávek, kdy standardní objednávka přijata do soboty v jednom týdnu je s největší pravděpodobností vybavená hned v následujícím týdnu.

Během horkých letních dnů od konce června do konce srpna vyřizujeme objednávky prioritně formou osobního odběru u nás, aby během přepravy nemohlo dojít k poškození rostlin, a aby si i naši baliči mohli odpočinout. V srpnu se už začínají přijímat objednávky podzimních cibulovin, i okrasných či užitkových rostlin pro podzimní výsadbu.

PODZIMNÍ SEZÓNA
 
I objednávky ovocných či okrasných rostlin pro podzimní sezónu netřeba nechat na poslední chvíli. Uvědomělí pěstitelé tak učiní již koncem letních prázdnin, tedy též alespoň 4 týdny před začátkem hlavního období výsadby rostlin na podzim.
 
Když to tak shrneme, vnější kontejnerované rostliny se vysazují v podstatě kdykoliv od konce března do konce listopadu, prostokořenné v závislosti na počasí od poloviny března do konce dubna a od poloviny října do konce října. Takové rostliny, které je třeba chránit před chladem během přepravy i při výsadbě na balkoně se na jaře dodávají sice od druhé dekády dubna, ale objednávky na ně se přijímají opravdu už od ledna. A objednávky se vyřizují v došlém pořadí.
 
Pokud se komukoliv nezamlouvá, že během hlavní sezóny nedostane s největší pravděpodobností objednané zboží ze dne na den, ale že u nás vždy dostane kvalitní rostliny s garantovaným uchycením a následným normálním růstem za nejlepší cenu a samozřejmě ve vhodné době na výsadbu, pravděpodobně pochopí naše priority pomocí následujícího grafu (i když je to ve slovenštině).
 
 Dobré vs. rychlé vs. levné
 

 

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A TRPĚLIVOST


Další užitečné informace o nás

Balení rostlin Neexistující rostliny u nás nekoupíte Hledáte rostlinu? Pomáhame druhým Jak objednávat To nejžádanější z katalogu Termín zadání objednávky 3D plánování zahrady Doručení a platba