+420 533 312 793

Podzimní zahrada

Vytisknout
Autor: Ing. Adriána Francová 16. listopadu 2017 Pridať komentár Zobraziť komentáre

          Podzim ať chcete či ne, přijít musí. Takový je koloběh ročních období. A podzimní zahrada má určitě své kouzlo, barvy a styl, pokud se v ní nacházejí dřeviny a rostliny, které jsou právě v podzimním období nejkrásnější. Na podzim dostává zahrada jiný rozměr. Část dřevin už nemá listy, některé se právě vybarvují do těch nejkrásnějších barev a odstínů, okrasné trávy jsou rozkvetlé a své klasy se jen tak pohupují v rytmu větru.

Pokud chcete i vy mít zahradu na podzim neodolatelnou, určitě v ní nesmí chybět podzimní astra, astra vřesovcovitá, vřesy a vřesovce, vyšší druhy rozchodníků, javory, buk, dříny a zejména okrasné keře s plody, které se na podzim vybarví také. Dominují barvy jako červená, oranžová, žlutá hnědá a jejich odstíny. V září kvetou v plném proudu trvalky jako krásnoočko, třapatky, echinacey, které patří neodmyslitelně k pravým trvalkovým záhonům. Mezi nejvděčnější a kvetoucí rostliny patří určitě letničky, které vzkvétají i v tomto období. Nesmíme zapomenout na vysoké laskavce, aksamitník, nocenku a nehtíky.

Barevné listí spadlé na trávníku vytvoří barevný koberec. Sesbírejte část atraktivních listů tvarem a barvou a vytvořte si zajímavé aranžmá, které Vám toto období bude připomínat i v zimě. Ostatní je nutné shrabat a zanést na kompost. S listy také později můžete přikrýt podzimní výsevy a výsadby. Pokud máte chuť, stále můžete soustředit svůj odpočinek na terasu, pod altán nebo při grilování a ti otužilejší i na koupání. Po září přijde chladnější a nepříznivější období, které je pro zahradníky odpočinkem a aktivní prací, která se soustřeďuje zejména na zazimování rostlin, ochranu proti mrazům a silnému větru.

 

Zdieľať tento blog
Pridať komentár Feed komentárov
Žádné komentáře
POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY
Poslední komentáře
 • Tipy na měsíc květen
  3. dubna 2020
  Nebo si také vysadit doma jahodníky s postupním zběrem. ...
 • Tipy na měsíc květen
  3. dubna 2020
  Omlouváme se za pozdní reakci, nevíme zda ste to vyřešili, ale opravdu může jít o pilatku....
 • Péče o živý plot
  30. prosince 2018
  Ospravedlňujeme sa za neskorú odpoveď. Nezobrazovali sa nám prichádzajúce otázky. Zostrih...
 • Péče o živý plot
  17. května 2018
  Dočetla jsem se, že výhony je vhodné první rok zkrátit na 1/3. Jak svůj plot...
 • Tipy na měsíc květen
  11. května 2018
  Prosím o radu.Letos se nám na malých plodech jablek,broskví i meruněk objevily vyžrané...
Archív blogu
Nedávno zobrazené produkty
 1. Miscanthus giganteus / Ozdobnice velká, K11