+420 533 312 793

září 2017

Drobné ovocné keře jako doplněk zahrady

Autor: Ing. Adriána Francová 12. září 2017 Žádné komentáře

Drobné ovocné keře jako doplněk zahrady          Drobné ovocné keře jsou součástí téměř každé zahrady. Nezabírají mnoho prostoru, nejsou náročné na pěstování a pravidelně poskytují úrodu plodů, které víte vždy využít. Pokud máte menší prostor a nechcete se vzdát pěstování drobného ovoce, zvolte druhy na kmínku. Jde zejména o angrešt či rybíz. Nezabírají tolik prostoru, ale mají korunku, kterou je třeba tvarovat. Počítejte však s menší úrodou jako byste sesbírali z keře. Plody umí být však velké a samozřejmě chutné. Dají se pěstovat i ve větší vhodné nádobě na terase nebo balkoně.

Stromečkové nebo kmenové tvary vyžadují vhodnou oporu, protože váha korunky během silnějšího větru by mohla kmínek polámat, případně nalomit. Keřovité druhy vyžadují větší prostor pro pěstování, protože úrodu dosáhnete jen na víceletých větvičkách, ne jednoletých. Sklizeň je bohatší než na stromkových tvarech. Pro dosažení kvalitní sklizně je vhodné vysadit několik kusů stejných druhů (alespoň 2 ks).

Maliny jsou velmi oblíbené ovoce. Na jejich pěstování však potřebujete prostor, nejlépe v odlehlejší části zahrady, nakolik se rychle a dobře rozrůstají pomocí odnoží, a tak vytvářejí množství dceřiných rostlin. Jejich růst je třeba regulovat a kontrolovat pokud nechcete, aby Vám přerostly přes hlavu.

Jahody se pěstují snadno a dají se pěstovat i v nádobě. Vyžadují kyselejší půdu, výživnou a péče ohledně vydatné zálivky a hnojení během růstu, kvetení a v době zrání plodů.

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY
Poslední komentáře
 • Předzahrádky
  20. dubna 2021
  Dobrý deň, určite ako dominantu môžete dať magnóliu, pripadne azalky, rododendrony,...
 • Předzahrádky
  13. března 2021
  Dobrý den, přemýšlím jaké rostliny vysadit na předzahrádku cca 7*2m, která je ale na...
 • Zahrada v květnu
  3. dubna 2020
  Nebo si také vysadit doma jahodníky s postupním zběrem. ...
 • Zahrada v květnu
  3. dubna 2020
  Omlouváme se za pozdní reakci, nevíme zda ste to vyřešili, ale opravdu může jít o pilatku....
 • Péče o živý plot
  30. prosince 2018
  Ospravedlňujeme sa za neskorú odpoveď. Nezobrazovali sa nám prichádzajúce otázky. Zostrih...
Archív blogu