října 2024
Hledík pěstování
Hledík se díky svým pestrobarevným květům řadí k velmi oblíbeným rostlinám do zahrady. Jeho pěstování je přitom poměrně nenáročné. Jaké podmínky rostlině dopřát, aby se vám odvděčila záplavou krásných květů? A jaké jsou nejoblíbenější druhy?
Pěstování hledíku
Při pěstování hledíku je důležité věnovat pozornost správnému výběru půdy. Tato rostlina totiž vyžaduje dobře propustnou půdu bohatou na živiny. Ideálně volte slunné stanoviště, jelikož právě dostatek slunečních paprsků je důležitý pro dosažení zdravého růstu a bohatého kvetení. Rostlině dopřejte pravidelnou zálivku, ale vyhněte se trvalému přemokření. Hledík zpravidla lépe snáší sucho než přemokření.
Hledík výsev
Pěstování hledíku není náročné. Výsev můžete provádět v březnu, a to buď ve skleníku, nebo za oknem. Semínka nezasypávejte zeminou, spíše je jen jemně zatlačte. Světlo totiž podporuje jejich klíčení.
Pokud panuje okolní teplota kolem 18 °C, semena vyklíčí za zhruba 7 až 10 dní. Po vyklíčení přepikýrujte jednotlivé semenáčky. Jakmile jsou rostliny dostatečně velké, zaštípněte jejich vrchol, aby se rozvětvily. Do zahrady můžete sazenice vysadit již v průběhu dubna. Slabé mrazíky by jim totiž neměly uškodit. Květy hledíku se objevují zhruba od července do října.
Pořiďte si semena hledíku a pusťte se do jeho výsevu sami. Vaši zahradu pak ozdobí pestrobarevné květy
Když je hledík odkvetlý
V momentě, kdy hledík v zahradě odkvete, je na místě všechna odkvetlá květenství odstranit. Tímto způsobem rostlinu podpoříte v tvorbě dalších květů, aniž by se vysilovala tvorbou semen.
Hledík přezimování
Hledík dokáže přečkat spíše mírnější zimu. V našich podmínkách se proto častěji pěstuje jako letnička. Pokud přece jen chcete, aby vám nabídl květy i příští rok, myslete na jeho zazimování. Ideální je přenést hledík na zimní měsíce dovnitř (například na chodbu či zimní zahradu).
Je hledík trvalka?
I když bývá hledík většinou pěstován jako letnička, ve skutečnosti jde o krátkověkou trvalku. V teplejších oblastech dokáže přežít i několik let, pokud mu k tomu poskytnete dobré podmínky a panují mírné zimy.
Ve většině oblastí, kde jsou spíše chladnější zimy, se však hledík pěstuje jako jednoletka, jelikož není odolný vůči mrazům. Pokud chcete, aby hledík mrazivé počasí zvládnul, je potřeba jej před tímto počasím ochránit. Na zimní měsíce jej přeneste dovnitř nebo mu poskytněte ochranu prostřednictvím mulčování.
Hledík větší
Mezi nejznámější druhy hledíku se řadí hledík větší (latinsky Antirrhinum majus). Popularitě se těší zejména pro své velké, živé, barevné květy. Tato rostlina dorůstá do výšky 1 metru, díky čemuž jednoznačně vynikne v každé zahradě. Hledík větší si vaše srdce získá díky různě zbarveným květům se šklebivou korunou. Má také zajímavé kopinaté listy. Pro podporu dalšího nakvétání je přitom na místě pravidelně odstraňovat odkvetlá květenství.
Hledík nízký
Druhou nejznámější odrůdou hledíku je hledík nízký (latinsky Antirrhinum nanum). Jedná se o kompaktnější variantu hledíku, která se skvěle hodí do menších zahrad nebo pro pěstování jako okrajová rostlina. Hledík nízký dosahuje výšky kolem 30 cm. I přesto však nabídne velmi působivá květenství. Odrůda bývá ceněna také pro svou schopnost intenzivně kvést po celé léto. Díky tomu perfektně promění vaši zahradu.
TIP: Zajímá vás, kdy nastává vhodný čas na výsev letniček? A s čím hledík zkombinovat? Nenechte si ujít další z našich článků.
Pomohl vám tento článek? Chcete-li dostávat pravidelné pěstitelské tipy do zahrady, informace o novinkách v sortimentu a výhodné akční nabídky, registrujte se k odběru našeho newsletteru.
Rozrazil pěstování - nenáročná trvalka do zahrady
Rozrazil (Veronica) se pyšní pestrou různorodostí druhů a tím pádem i bohatou paletou barev. Díky tomu můžete s jeho pomocí vytvářet zajímavé kombinace, které ve vaší zahradě, na terase či balkoně jednoznačně vyniknou. Navíc se jedná o trvalku, která je poměrně nenáročná na pěstování a snadno si s ní poradí i začátečníci.
Charakteristika rozrazilu
Rozrazil (latinsky Veronica) vás překvapí krásnými něžnými květy. V současnosti přitom můžete vybírat z velké spousty druhů. Jednotlivé odrůdy se liší nejen svým tvarem, ale i květenstvím a celkovým vzrůstem. Ve volné přírodě se s rozrazilem nejčastěji setkáte na vlhkých místech světlých lesů, v blízkosti bažin, na stepních pláních a také horských loukách.
S čím kombinovat rozrazil
Nízké kobercovitě rostoucí Veronica trvalky najdou uplatnění při tvorbě skalek, hodí se však k zakomponování také do suchých zídek.
Středně vysoké druhy rozrazilu mohou tvořit zajímavé kombinace například s levandulí, šantou, mákem, kopretinou, šalvějí, hvozdíkem nebo řebříčkem.
Nejvyšší odrůdy rozrazilu pak najdou uplatnění jako pozadí pro nižší rostliny. Vysadit je můžete také před určitou zídku nebo plot, kde budou potlačovat jednolitou plochu.
Prohlédněte si jednotlivé rozrazily v naší nabídce a vyberte si mezi nimi odrůdu, která se vám bude nejvíce zamlouvat
Květ rostliny Veronica
Jak jsme již zmínili, rozrazil se pyšní krásnými květy, které vyniknou na první pohled. V závislosti na konkrétní odrůdě se přitom můžete setkat s různými tvary i barvou květů. Rozrazil se zbarvuje do modrého, fialového, růžového či bílého odstínu.
Kdy stříhat rozrazil
Pro podporu bohatšího kvetení rostliny pomůže, pokud budete pravidelně odstraňovat již odkvetlé květy. Pokud si všimnete, že starší trsy mají tendenci méně kvést, můžete jim pomoct tím, že je na jaře nebo na podzim mírně rozdělíte. A jak stříhat rozrazil? Na to se podíváme níže.
Rozrazil po odkvětu
Rozrazil nejčastěji kvete v průběhu července a srpna. Odkvetlé květy přitom můžete odstraňovat průběžně, kdykoliv si jich všimnete. Po odkvětu lze také rozrazil sestřihnout až k zemi, a to nejpozději na konci zimy.
Rozrazil druhy
Existuje spousta druhů rozrazilu, které se liší svým tvarem, vzrůstem i barvou květů. Mezi ty nejznámější se řadí následující.
Rozrazil klasnatý
Rozrazil klasnatý (Veronica spicata) je charakteristický svými klasovitými květenstvími. Listy jsou spíše úzké a disponují vroubkovanými okraji. Květy mohou být různých barev. Setkat se můžete s modrou, růžovou, fialovou i bílou. Tato rostlina se často používá jako okrasná rostlina v záhonech, skalkách nebo jiných zahradních kompozicích.
Rozrazil dlouholistý
Rozrazil dlouholistý (Veronica longifolia) je vysokým druhem rozrazilu se štíhlými klasy a modrofialovými květy. Jeho četné postranní výhony postupně nakvétají a prodlužují celkovou dobu kvetení.
Rozrazil rozprostřený
Rozrazil rozprostřený na první pohled zaujme svým rozprostřeným plazivým růstem. Rostlina má drobné modré nebo fialové květy, které se vyskytují v hroznech na koncích jednotlivých stonků. Jedná se o nízkou okrasnou rostlinu, která najde uplatnění jako půdokryvná rostlina nebo na skalkách.
Rozrazil perský
Zapomenout nesmíme ani na rozrazil perský (Veronica persica). Jak napovídá samotný název, tato rostlina pochází z Persie. Jedná se o jednoletou bylinu, která disponuje drobnými modrými květy s vejčitými listy.
Rozrazil lékařský
Z dalších odrůd za zmínku stojí rozrazil lékařský (Veronica officinalis). Tato bylina zaujme jednoduchými listy a drobnými modrými nebo fialovými květy, které se sdružují do vzpřímených klasů. Čaj z této rostliny se používá například při nachlazení nebo kašli.
Rozrazil laločnatý
Rozrazil laločnatý (Veronica sublobata) zaujme svými laločnatými listy, které mohou připomínat tvar příčně řezaného srdce. Právě díky tomu získává rostlina svůj charakteristický vzhled. Květy se mohou zbarvovat do modrého nebo fialového odstínu, přičemž na vrcholu stonků tvoří husté klásky.
Rozrazil polní
Rozrazil polní (Veronica agrestis) má spíše drobné květy zbarvující se do modrého, fialového nebo bílého odstínu. Obvykle roste na travnatých polích, na okrajích cest, polích či vinicích.
Rozrazil břečťanolistý
Rozrazil břečťanolistý (Veronica hederifolia) má drobné květy v modré, fialové nebo bílé barvě. Listy se podobají břečťanu, odtud ostatně plyne i samotný název. Tento rozrazil rovněž bývá považován za plevelovou rostlinu.
Rozrazil rolní
Další variantou je rozrazil rolní (Veronica arvensis) s drobnými květy, které mohou být rovněž bílé, modré či fialové. Jelikož bývá označován za plevelovou rostlinu, může potlačovat pěstované plodiny.
Rozrazil nitkovitý
Rozrazil nitkovitý (Veronica filiformis) se pyšní svými nitkovitými, tenkými stonky a drobnými bílými nebo růžovými květy. Ve volné přírodě často roste na chudých a kamenitých stanovištích.
Rozrazil klasnatý pěstování
Rozrazil klasnatý se řadí mezi poměrně nenáročné rostliny. S jeho pěstováním si proto velmi dobře poradí i začátečníci. Rostlině dopřejte slunné stanoviště a běžnou zahradní půdu. Skvělou volbou je dobře propustná hlinitopísčitá půda.
I když poměrně dobře toleruje sucho, při dlouhodobém nedostatku vody mu dopřejte závlahu. Přihnojovat jej však není třeba. Rozrazil klasnatý je rovněž velmi dobře odolný vůči mrazům, a to až do teploty -39 °C.
TIP: Rozrazil patří mezi zajímavé rostliny, které jistě vyniknou po boku dalších květin. Odhalte rady k pěstování čechravy a pusťte se do tvorby zajímavých kombinací.
Pomohl vám tento článek? Chcete-li dostávat pravidelné pěstitelské tipy do zahrady, informace o novinkách v sortimentu a výhodné akční nabídky, registrujte se k odběru našeho newsletteru.
Modřín opadavý pěstování - vytvořte si bonsaj
Modřín ( latinsky Larix ) se řadí k jedněm z mála jehličnatých stromů, které na zimní měsíce opadají. Po zbytek roku vám to ale vynahradí svým krásným vzhledem, který se bude v zahradě jednoznačně vyjímat. Modřín opadavý lze přitom využít také pro pěstování jedinečných bonsají.
Druhy modřínu
Za jeden z nejznámějších druhů modřínu je právem považován právě modřín opadavý ( Larix decidua). Tato středoevropská dřevina přirozeně roste například v Karpatech a Alpách. Původní druh může dosahovat výšky až 35 metrů. Pro modřín opadavý je charakteristická kuželovitá koruna. Větve vodorovně odstávají, přičemž koncové větvičky jsou převislé. Jehlice vyrůstají ve svazečcích. Na jaře mají svěží zelenou barvu, s příchodem podzimu ale zlátnou. Na stromě se objevují drobné šišky, které zde zůstávají dva až tři roky.
Z dalších rozšířených odrůd stojí za zmínku modřín japonský (Larix kaempferi) pocházející z ostrova Honšú. Tento strom je charakteristický oranžovými až načervenalými větévkami, na kterých se objevují až 3,5 cm dlouhé jehlice. Modřín japonský má kuželovitou korunu, která je ve stáří větvená vodorovně. Tento strom se hojně používá k pěstování bonsají.
Zmínit dále můžeme modřín sibiřský (Larix sibirica, L.russica), který zaujme temně zelenými jehlicemi a vysokou odolností vůči chladu. Vzhledem k tomu se hodí pro pěstování ve vyšších nadmořských výškách. Modřín Lyalův (Larix lyalii) se pyšní řídkým habitem, zajímavými modrozelenými jehlicemi a pomalým růstem.
Pořiďte si sazenice modřínu v našem e-shopu a ozdobte pomocí tohoto stromu prostor vaší zahrady
Převislý modřín
Modřín opadavý převislý je specifickou formou modřínu. Na první pohled si vás jistě získá pro svůj atraktivní a unikátní vzhled. Větve převislého modřínu se výrazně sklánějí dolů, díky čemuž strom získává elegantní kaskádovitý vzhled.
Převislý modřín pěstování
Převislému modřínu se daří v dobře propustné vlhčí půdě. Je velmi odolný vůči mrazu a poměrně dobře snáší i chladnější klima. I když snese i polostín, na slunném stanovišti se mu daří nejlépe.
Převislý modřín nevyžaduje nijak zásadní údržbu, nicméně pro udržení jeho estetického vzhledu je vhodné pravidelně ořezávat suché a poškozené větve. Jelikož dobře reaguje na tvarování, můžete si jeho vzhled do jisté míry upravit.
Převislý modřín na kmínku
Převislý modřín může být buď větvený od země a vytvářet zajímavý plazivý koberec, nebo být zapěstován jako modřín na kmínku (Larix kaempferi ´Stiff Weeper´). V takovém případě tvoří větve nádherný převis až k zemi.
Vzácnější forma modřínu opadavého, označovaná jako modrý trpaslík je Larix kaempferi ´Blue Dwarf´. Prodávaná je jako stromková forma s výškou 1m. Jehličí je šedomodré. Na podzim mění barvu na žlutou a opadává.
Převislý modřín stříhání
Pokud chcete vytvořit přesný tvar (například nižší nebo bohatší korunu), lze provádět pravidelný řez modřínu. V rámci něj odstraňte větve, které kazí celkový vzhled. Typicky může jít o ty větve, které rostou příliš do stran.
Převislý modřín má přirozený kaskádovitý vzhled. Pokud chcete jeho tvar regulovat, můžete jednotlivé převislé větve zkracovat. V tomto ohledu lze zastřihnout konce větví pro udržení kratšího a kompaktnějšího vzhledu. Řez provádějte vždy těsně nad pupenem, aby větve mohly dále zdravě rašit.
Modřín převislý neopadavý
Modříny jsou jedny z mála opadavých jehličnanů. Vzhledem k tomu ani modřín převislý neopadavý neexistuje. Jednotlivé kultivary jsou vždy opadavé.
Zakrslý modřín
Některé odrůdy modřínu jsou k dostání také v jejich zakrslé podobě. Tato pomalu rostoucí varianta modřínu se používá zejména k okrasným účelům. Dřevina zpravidla dorůstá výšky kolem 1 až 2 metrů. Vzhledem k tomu se hodí pro použití v malých zahradách nebo v rámci okrasných skalek. Pokud se rozhodnete pro jeho tvarování, můžete docílit jedinečné bonsaje.
Jak sázet modřín
Modřín je vhodné sázet na slunné, případně polostinné místo. Půdu volte mírně kyselou, propustnou a s dostatkem živin. Pamatujte na to, že modříny nesnáší trvalé přemokření. Proto je vhodné volit takové stanoviště, kde se dlouhodobě nedrží voda.
Modříny koření poměrně hluboko, proto nejsou náročné ani z hlediska hnojení. Potřebné živiny si totiž obstarají z hlubších vrstev půdy. Pěstování modřínu je tedy poměrně nenáročné a s tímto stromem si hravě poradí i začátečníci.
Tvarování modřínu
Modřín se řadí mezi dřeviny, které je možné poměrně snadno tvarovat a tímto způsobem docílit požadovaného vzhledu. Díky tomu se jedná o perfektní volbu i pro tvorbu bonsají.
Na jaře, kdy ještě strom nemá nové jehlice, se zaměřte na odstranění poškozených, suchých nebo zkřížených větví, které mohou ovlivňovat růst hlavního kmene. Na jaře nebo v létě lze také provést lehký řez mladých výhonů, díky čemuž podpoříte větvení a bohatší růst. Pokud chcete docílit zajímavé bonsaje, je vhodné pravidelné zastřihování nových výhonů, tvarování drátem a také úprava kořenů.
TIP: Zakrslý modřín lze pěstovat také v nádobě a tímto způsobem ozdobit třeba vstup do vašeho domu. Zjistěte, jaké jsou další jehličnany vhodné do nádob.
Pomohl vám tento článek? Chcete-li dostávat pravidelné pěstitelské tipy do zahrady, informace o novinkách v sortimentu a výhodné akční nabídky, registrujte se k odběru našeho newsletteru.
Čemeřice pěstování
Čemeřice (Helleborus) patří v posledním období mezi vyhledávané trvalky. Chtěli byste i vy pěstovat tuto krásku na záhoně? Nejzajímavější jsou během kvetení. Překvapí často i zpod sněhu již v zimních měsících, záleží na druzích.
Během roku jsou však nezajímavé a jen olistěné, přesto jsou v oblibě pro nádherné květy v době, kdy máloco kvete. Barevně překvapí v bílé, růžové, tmavě růžové, černé, tmavě fialové i v zelené barvě. Listy jsou většinou tmavozelené, kožovité.
Čemeřice druhy
Jednotlivé druhy čemeřice se liší svou výškou, typem listů a také barvou květů. Mezi nejznámější druhy této rostliny lze zařadit čemeřici černou (Helleborus niger), která navzdory svému jménu kvete bílými květy.
Zajímavou variantou je dále čemeřice východní (Helleborus orientalis), která se může zbarvovat do různých odstínů a kvete zpravidla od března do května. Květy jsou většinou růžové, různých odstínů, dokonce i plnokvěté. Dá se pěkně kombinovat s jarními cibulovinami.
Neméně krásným druhem je čemeřice nachová (Helleborus purpurascens), jejíž květy zajímavě vyrůstají před tmavě zelenými listy.
Jedinečnou odrůdou je čemeřice korsická (Helleborus argutifolius), která se ve volné přírodě vyskytuje na Korsice a Sardinii a pyšní se zvonečkovitými bílozelenými kvítky.
Zajímavá je i čemeřice smradlavá (Heleborus foetidus). Ať vás neodradí tento nevlídný název. Výborná je do trvalkových záhonů a už v lednu až únoru vás potěší množstvím malých zelených kvítků s růžovým lemem kolem. Je to vyšší druh, takže na záhoně nezanikne ani pod sněhem, pokud nám ho příroda nadělí.
VÁNOČNÍ ZÁZRAK
Velmi často právě v období Vánoc kvete právě H. niger. Jeden stonek nese 2 až 4 atraktivní bílé květy se žlutým středem. Kultivar 'Christmas Carol' vytváří rozsáhlý kořenový systém, doporučuje se proto kolem rostlin rozsypat vrstvu mulče nebo listí a měnit jej každé jaro. Pozor, kořeny čemeřic jsou jedovaté! Rostlinky se v období Vánoc dají zakoupit již rozkvetlé a umí zpříjemnit vnější nádoby i vchod do domu. Do zahrady je pak vysaďte na jaře a těšte se z této nejkrásnější čemeřice.
PĚSTOVÁNÍ ČEMEŘICE
Na pěstování nejsou náročné, ale někdy se stane, že tvoří jen listy a nekvetou. V tom případě zkontrolujte jejich pěstitelské podmínky. Čemeřice vyžadují polostinné stanoviště, úrodné, mírně vlhké půdy. Nejlépe se jim daří v podrostu nižších listnatých stromů a keřů, jako jsou kaliny či vilín, které jim poskytují řídký a přirozený stín a zároveň se tam mohou nekontrolovatelně šířit, a tak zaplnit celou plochu.
Nádherné čemeřice najdete v naší nabídce mezi trvalkami
Během kvetení se vám naskytne opravdu nádherný obraz. Výborně se kombinují s jarními cibulovinami, plicníkem, škornicemi, nízkými kapradinami. Nevhodné prostředí je příliš stinné, příliš vlhké, kde trpí houbových onemocněním a také jim nevyhovuje kyselé prostředí. Tedy nekombinujte je v blízkosti azalek a rododendronů. I když kvete v zimě, severní a otevřená stanoviště a ostrý vítr jim neprospívají. Mají v oblibě vápenaté půdy.
Proč nekvete čemeřice
Důvodem může být to, že jste čemeřici přesadili na nové místo. Tato rostlina totiž přesazování nemá ráda a pokud k němu dojde, nemusí kvést i několik let. Mezi další příčiny lze zařadit nedostatek rozptýleného světla. Pokud čemeřici pěstujete ze semen, zpravidla si na první květy počkáte několik let. Kvetení samozřejmě může ovlivnit i nedostatek živin. V neposlední řadě může za tímto problémem stát napadení rostliny nějakým škůdcem nebo chorobou.
Čemeřice po odkvětu
Po odkvětu čemeřice není potřeba dělat nic speciálního. Odkvetlé květy nicméně můžete odstřihnout. Následně je vhodné rostlinu přihnojit a dopřát jí dostatečnou zálivku. Staré, poškozené a nevzhledné listy odstraňte, aby čemeřice vypadala krásně.
Jak pěstovat čemeřici
Během kvetení dominují zejména květy a listy jsou nepodstatné. Často se odstraňují, aby byla více viditelná květenství. Stejně můžete odstraňovat suché a poškozené listy. Pokud vás zajímá, kdy kvete čemeřice, jedná se možná trochu překvapivě o zimu.
Předpokladem zimního kvetení je však zanedbání letní zálivky. Takže i když si jí nebudete během léta všímat, překvapí v zimě květy. Snižte tedy v létě zálivku a zapomeňte, že jsou na záhoně.
Není třeba je okopávat a pravidelně přesazovat. Mělce koření a po přesazení kvetou až za 3 roky. Při manipulaci s nimi používejte rukavice.
Kdy stříhat čemeřici
Stříhání čemeřice se provádí za účelem udržení hezkého vzhledu rostliny. Obecně stačí k tomuto kroku přistoupit pro odstranění starých listů (na konci zimy). Dále pak můžete (ale nemusíte) odstraňovat odkvetlé květy, aby rostlina mohla energii směřovat spíše do tvorby semen a ne do dalšího kvetení.
Kdy zasadit čemeřici
Ideálním obdobím pro výsadbu čemeřice je jaro nebo podzim. K tomuto kroku se můžete uchýlit i v létě, nicméně vysoké teploty nemusí této rostlině dělat dobře a je nutné dbát na dostatečnou zálivku.
Pěstování čemeřice doma
Čemeřici lze pěstovat nejen ve venkovních, ale i domácích podmínkách. Rostlině však k tomu musíte zajistit vše potřebné. Nádoba, v níž budete čemeřici pěstovat, by měla mít na dně drenážní vrstvu. Volte dostatečně velké květináče s hloubkou alespoň 30 cm a šířkou minimálně 20 cm. Co se substrátu týče, použijte kvalitní substrát pro pokojové rostliny s přídavkem kompostu.
Čemeřice v květináči
Čemeřici lze bez problémů pěstovat v nádobě na balkoně nebo na terase. Ideální je tyto květináče umístit na východní nebo severní stranu, kde bude rostlina vystavena ranním paprskům, ale zároveň na ni nebudou přímo svítit ty odpolední.
Čemeřice rozmnožování
Čemeřici lze rozmnožovat dělením trsů. V blízkosti často najdete i mladé rostlinky, ty však kvetou později. Rovněž se dá rozmnožovat semeny. Je to zdlouhavější způsob, ale často úspěšný, i mladé rostlinky v porostu vyrostly ze semen, která v zimě prošla obdobím chladu a mrazu, a proto i vyklíčila. Je potřebná přirozená nebo umělá stratifikace před výsevem.
Věříme, že si čemeřice oblíbíte pro jejich nádherné květy a nenáročné pěstování. Záhony v zahradě tak v pozdních zimních a časných jarních měsících nabídnou zcela jiný rozměr a barvy.
TIP: Chcete aby vaše zahrada byla rozkvetlá co nejdéle? Přečtěte si článek o dlouho kvetoucích trvalkách.
Pomohl vám tento článek? Chcete-li dostávat pravidelné pěstitelské tipy do zahrady, informace o novinkách v sortimentu a výhodné akční nabídky, registrujte se k odběru našeho newsletteru.
-
Vitálka pěstování
17. března 2025Vytvořte si na zahradě koberec nádherných žlutých květů. Vitálka...
-
Kávová sedlina a její využití na zahradě
10. března 2025Věděli jste, že odpad vznikající při přípravě kávy...
-
Úrazník šídlovitý pěstování
3. března 2025Pěstování opravdového mechu není žádná legrace. Pokud...
-
Bacopa pěstování
24. února 2025Bakopa (nebo také bacopa) se řadí mezi nádherné a zároveň...
-
Rostliny proti krtkům
17. února 2025Trápí vás ve vaší zahradě výskyt krtků a rádi...
-
Dichondra pěstování - stříbrný vodopád na balkoně
11. března 2025Je to pravda, samotná 1 rastlinka by mala problém prežiť, používa sa trs cca 3 rastlinky. ...
-
Dichondra pěstování - stříbrný vodopád na balkoně
11. března 2025Prosím o radu, mám letos poprvé stříbrný déšť ze semínek, kolik rostlinek zasadit (po...
-
Blýskavka pěstování
10. března 2025Škvrny na listoch photinie môžu byť spôsobené rôznymi faktormi, ako sú choroby, škodcovia...
-
Blýskavka pěstování
10. března 2025Dobrý den, na keřích blýskavky se objevily tmavé fleky. Prosím o radu, jak postupovat,...
-
Jak zasadit semínka
8. března 2025Text jsme upravili, došlo pouze k omylu, překladem, nakolik máme také SK web a blog. Děkujeme...