+420 533 312 793

Podzimní dekorace na balkoně

Vytisknout
Autor: Ing. Adriána Francová 16. listopadu 2017 Pridať komentár Zobraziť komentáre

         Příroda kolem nás se připravuje na zimní odpočinek. Ale ještě předtím, z posledních sil, vydává ze sebe to nejkrásnější podzimní potěšení ve formě zářivých plodů, barevného listí, šišek. Když se porozhlédnete kolem sebe i v zahradě, najdete množství vhodného materiálu na aranžování a tvoření, které uvítají i děti s nekonečnou fantazií. Pokud Vám dřeviny s okrasnými plody v zahradě chybí, nyní je čas na to, abyste je vysadili. U nás naleznete širokou paletu okrasných keřů s plody jedlých keřů a stromů, které během celého roku zaujmou, vyplní prázdné místo v záhoně, potěší květy a později i plody.

Podzimní dekorace na balkoněVybrat si můžete například skalníky, hlohyně, hlohy, jeřabiny, muchovníky, pámelníky, dřišťály, mahónie, cesmíny. Některé druhy jsou pichlavé, jiné jedovaté, ale své místo v zahradě si určitě najdou. Pokud máte děti, tuto výsadbu zvažte. V opačném případě budete muset jít na procházku do přírody a tam nasbírat kaštany, bukvice, žaludy, barevné listy, zajímavé kousky větviček a pomocí nich vytvořit zajímavé podzimní postavičky, věnečky, aranžmá, kytice a vyzdobit si terasu, balkon či domácnost. Z proutí si vytvořte základ a na něj upevněte stuhu a tavnou pistolí esteticky poklademe plody přírody, listy nebo kvítky.

Na drát ve tvaru kruhu nebo srdce můžete navlékat nahusto listy přibližně stejné velikosti a získáte nastálo hustý a zajímavý věneček, který můžete připevnit na dveře nebo okno. S dětmi zasedněte za stůl a vytvořte zajímavé lesních skřítky pomocí šišek, mechu, kousků látek, pepře a listů. Můžete je zavěsit na větev ve váze nebo jen tak připevnit na okno. Potěší je i jiné napodobeniny lesních zvířátek. Na velký papír nakreslete tvar ježka a jako bodliny nalepte suché nebo lisované listy hustě vedle sebe. Obraz můžete pověsit na zeď.

Pokud Vám zůstali okrasné tykvy ze zahrady, naaranžujte je do proutěného koše spolu s feferonkami a listy. Aranžmá vynikne v blízkosti lucerny, ze které sálá teplo a klid. Svíčky, deky a lampiony navodí dokonalou podzimní atmosféru. Slunce už sice nebude pálit, ale jeho paprsky Vás dokážou zahřát na těle i na duši. Poseďte na terase, obklopte se aranžmány, lesními větvičkami s plody. Dominuje červená a oranžová, vřesovce a vřesy, tajemné a smutné chryzantémy.

Kuchyň si můžete ozdobit zajímavými hodinami, doplňky se stejným motivem, pak sušenými chilli papričkami, feferony nebo sušenými houbami.

Příroda je různorodá, naše fantazie také, proto si vyberte to nejlepší a zútulněte obydlí, terasu, či balkón, aby ani jeden den nebyl fádní.

Zdieľať tento blog
Pridať komentár Feed komentárov
Žádné komentáře
POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY
Poslední komentáře
 • Tipy na měsíc květen
  3. dubna 2020
  Nebo si také vysadit doma jahodníky s postupním zběrem. ...
 • Tipy na měsíc květen
  3. dubna 2020
  Omlouváme se za pozdní reakci, nevíme zda ste to vyřešili, ale opravdu může jít o pilatku....
 • Péče o živý plot
  30. prosince 2018
  Ospravedlňujeme sa za neskorú odpoveď. Nezobrazovali sa nám prichádzajúce otázky. Zostrih...
 • Péče o živý plot
  17. května 2018
  Dočetla jsem se, že výhony je vhodné první rok zkrátit na 1/3. Jak svůj plot...
 • Tipy na měsíc květen
  11. května 2018
  Prosím o radu.Letos se nám na malých plodech jablek,broskví i meruněk objevily vyžrané...
Archív blogu