+420 730 235 493

Zahrada na písčité půdě

Vytisknout
Autor: Ing. Adriána Francová 26. května 2021 Přidat komentář Zobrazit komentáře

Polabí a dolní Pomoraví je charakteristické pískovým podložím. Ačkoliv je to velmi chudá půda, i tak se dá na takové ploše vytvořit zajímavá zahrada například ve středomořském stylu nebo i v japonském.

Zahrada na písčité půdě

Přestože jsou mnozí skeptičtí během zakládání zahrady, sami musíte potvrdit, že během prací v zahradě se tedy nepředřete. Je tu pouze písek, žádné skály a hroudy.

Při výběru rostlin buďte opatrní a vybírejte rostliny nenáročné na půdní podmínky, různé skalničky, sukulenty, suchomilné trvalky, případně kaktusy, které dobře snášejí teplo, menší zálivku a chudou půdu.

Suchomilé rostliny

Suchomilné rostlinyV takové zahradě si můžete připravit bylinkovou spirálu nebo bylinkový záhon. Také je zde prostor pro variabilní trvalkové záhony spolu s okrasnými trávami i cibulovinami.

Cibulovinám jarním i letním se v této půdě daří, protože je lehká a propustná. Pokud na záhonech používáte i textilii a mulčování, nestává se, aby cibule zahnívaly v důsledku nadměrné zimní vláhy.

Vhodné rostliny pro písčitou zahradu

Lavandula angustifolia - najdete v kategorií levandule

Yucca filamentosa - juka, Salvia officinalis - šalvěj lékařská

Euphorbia - pryšec

Echinops - ježibaba, Achilea millefolium - žebříček, Nepeta - šanta, Veronica longifolia - veronika ovčí, Thymus serphylum - mateřídouška, Origanum vulgare - oregáno

Z okrasných trav jsou vhodné Pennisetum compressum - dochan, Festuca glauca - kostřava, Cortaderia selloana - kortaderie, Carex pendula - ostrica, Miscanthus sinensis - ozdobnice


Kompletní nabídka okrasných trav nebo skalniček v našem eshopu


Ze skalniček Aster alpinum - astra alpská, Campanula carpatica - zvonek karpatský, Hosta sp. - funkia, Sedum  - rozchodník, Bergenia cordiflora- bergénie velkolistá, Arabis albidaArmeria maritima – trávnička

Tip: Inspirujte se zahradou v japonském stylu.

Sdílet tento blog
Přidat komentář Feed komentářů
Žádné komentáře
POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY
Poslední komentáře
Archív blogu